Zapowiedź konferencji prasowej

Wystawa « RETROPERSPEKTYWA » Michała Batorego z udziałem artysty
Poniedziałek 20 stycznia o 13.00 w Alliance Française w Łodzi, ul. Drewnowska 58a


Michał Batory jest artystą uosabiającym połączenie dwóch kultur, polskiej i francuskiej. Artysta pochodzi z Łodzi, ukończył Liceum Sztuk Plastycznych oraz Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Karierę rozwinął we Francji, wnosząc swój niepowtarzalny styl w pejzaż miejski. Energię kreatywną niezbędną do wyrażenia swojej sztuki odnalazł w Paryżu. W swoim atelier stworzył plakaty znane na całym świecie i pokazywane na wszystkich kontynentach. Jest prawdziwym „artystą złotnikiem”, który łączy w swych dziełach fotografię, rzeźbę i rysunek.

Z ogromną przyjemnością Alliance Française wystawi w swojej galerii wystawę „RETROPERSPEKTYWA”. Prace artysty z ostatnich 30 lat są zapowiedzią następnych wspaniałych kreacji. Biorąc pod uwagę rozmiar jego twórczości, naturalnym było zaproszenie do współpracy i udziału w tym projekcie innych łódzkich galerii.

Od 15 marca do 17 kwietnia 2020 r., dzieła Artysty będą wystawione w 4 różnych galeriach w naszym mieście. Zwiedzający będą mieli okazję poznać centrum miasta i jego emblematyczne miejsca, od Manufaktury zaczynając, piękną ulicą Piotrkowską kontynuując i kończąc przy rzeźbie jednorożca.

Galeria Alliance Française
ul. Drewnowska 58a, Łódź

Muzeum Fabryki
ul. Drewnowska 58, Łódź

Galeria Re:medium
ul. Piotrkowska 113, Łódź

Galeria Ultramaryna
ul. Wólczańska 118, Łódź

Każda galeria pokaże inną część wystawy: plakaty w różnych formatach, książki i CD, rzeźby. Każda z wystaw będzie inna, a wszystkie będą się uzupełniać, aby w pełni ukazać bogactwo i różnorodność twórczości Artysty.

Zapraszamy media na spotkanie z Michałem Batorym i przedstawicielami łódzkich galerii.